Šivambu – Automočová terapie

Automočová terapie, známá indickými jogíny jako „šivambu“, je jednou z oblíbených metod propagovaných Dr. Houserem. V Indii a dalších asijských zemích je tato metoda široce přijímána mezi jogíny a vzdělanými lidmi. Název „šivambu“ doslova znamená „Šivova voda“ a praxe pití vlastní moči jako léčebného a omlazujícího prostředku je zmíněna již v 5000 let starém jógickém textu Damar Tantra. Čtenáři časopisu Meduňka se s touto metodou mohli seznámit díky MUDr. Vilmě Partykové, která ji propaguje pod názvem „urinoterapie“. Principiálně jde o stejnou metodu, která je pod různými jmény známá napříč mnoha světovými civilizacemi.

Dr. Houser považoval automočovou terapii za „prokazatelně nejúčinnější ze všech alternativních léčebných metod“. Tvrdil, že je zároveň absolutně bezpečná, nemá vedlejší účinky a je snadno proveditelná, levná a dostupná pro každého. Sám tuto metodu praktikoval po desetiletí a s vynikajícími výsledky ji doporučoval stovkám pacientů mezi svými jogínskými přáteli. Automočovou terapii lze použít například při bolestech v krku, a je možné ji dle potřeby obohacovat o další účinné látky podle individuálních preferencí, jako jsou myrha, propolis a podobně.

Urina, která je vedlejším produktem filtrace krve, podle pana Housera obsahuje mnoho prospěšných látek, které působí protimikrobiálně, protivirově, protiplísňově a dokonce i protirakovinně. Obsahuje také stopové prvky, hormony, enzymy a éterické kyseliny, celkem přibližně dvě stě komponentů, které náš organismus už jednou zpracoval a “ušil na tělo”. Podle pana Housera je obsah škodlivých látek a bakterií v moči tak malý, že se laboratorně ani neprokáže. Toto malé množství pak postačuje k tomu, abychom se pitím uriny každodenně očkovali proti nemocem, které jsme mohli chytit předchozí den. „Žádná jiná taková medicína na světě není,“ tvrdil pan Houser. Jelikož si tuto medicínu naše tělo vyrábí samo, je důležité ji vyrábět správně. To podle něj znamená nekouřit, nepít alkohol a omezit konzumaci masa a mléčných výrobků, obzvláště v druhé polovině dne. K večeři bychom měli jíst pouze zdravou veganskou stravu, aby byla ranní moč kvalitní. Vegetariáni a vegani mají v tomto ohledu při praktikování šivambu nebo jiných jógických metod výhodu.

Zpočátku může být pití a chuť uriny nezvyklá. Brzy však zjistíme, že jedinou překážkou je mentální blok, vůči kterému máme podvědomý odpor. Jakmile ho překonáme, je pití tak snadné a příjemné jako bylinkový čaj. Nicméně chuť uriny se může výrazně měnit v závislosti na našem zdravotním stavu, stravě a denní době. Automočová terapie je také účinnější, pokud ji nesledujeme jen fyzicky, ale uděláme si z ní „magický rituál“. Během něj můžeme pronášet modlitby, mantry nebo sugesce vedoucí ke zdraví a štěstí. U každé alternativní metody je důležité působit nejen na tělo, ale i na psychiku, která je často hlubší příčinou mnoha nemocí. Proto jsou podle pana Housera důležitá také mentální a duchovní cvičení.